بیانیه بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان رضوی به مناسبت سالگرد شهادت شهید دکتر مصطفی چمران و روز ملی بسیج اساتید

بسمه تعالی

سی ویک خرداد در تاریخ ایران اسلامی سالروز شهادت بزرگ مرد دانشگاهی است که تمامی فضیلت های انسانی و اسلامی را کسب نمود و علی رغم داشتن کرسی علمی و جایگاه مادی در دنیای مدرن غرب به مصداق آیه من المومنین رجال صدقوا ما عاهدوا الله علیه... حاضر نشد در پیشرفت و توسعه برنامه نظامی آمریکا به عنوان سمبل استکبار شرکت کند و تمامی جایگاه و تمکن مادی را رها کرد، به جبهه مقاومت اسلامی پیوست وسمبل مقاومت اسلامی شد.

مطالعه و تأمل در سبک زندگی استاد شهید دکتر مصطفی چمران و شاخص‌های شخصیتی آن دانشمند شهید بویژه بصیرت و آگاهی عمیق در حوزه حوادث و وقایع زمانه و هوشمندی در طرح‌ریزی‌های دفاعی و نظامی، اعتقاد و باور عمیق وی به معنویت و توکل الهی؛ نسخه‌های آموزنده و رهگشایی را فراروی نسل‌ دانشگاهی این سرزمین و مدافعین پیشرفت، استقلال و تمامیت ارضی کشور و ارزش‌ها و آرمان‌های ایران اسلامی قرار می‌دهد.

دکتر چمران الگویی ممتاز و آموزنده برای نسل جوان و دانشگاهی و مجاهدان عرصه‌های دفاع از تمامیت ارضی کشور و پاسداری از انقلاب و نظام اسلامی است؛ با گذشت سی و نه سال از عروج ملکوتی آن شهید گرانقدر، مطالعه و تأمل در ابعاد و زوایای زندگی پرفروغ وی برای همه اقشار و آحاد مردم ایران به ویژه نسل‌های آینده ساز کشور عبرت‌آموز و راهگشا است.

بهره‌گیری از سبک زندگی و نقش آفرینی‌های تأثیرگذار شهید دکتر چمران در عرصه مقاومت فعال ضد استکبار جهانی ، نیاز دائمی مدافعین انقلاب، نظام و میهن اسلامی در مسیر تمدن سازی نوین است.

بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان رضوی ضمن گرامی‌داشت یاد و راه شهید دکتر مصطفی چمران که مسیر  جهاد، مقاومت ، عقلانیت و پیشرفت برای ایران اسلامی در پیش دارد، با شناخت دقیق از وضعیت داخلی و خارجی ، حضور و ارائه راهکارهای علمی ودانش بنیان را در همه عرصه های مورد نیاز نظام اسلامی  رسالت مهم خود می داندو مهمترین وظیفه وتکلیف اساتید در تراز انقلاب اسلامی را تبعیت عالمانه از مقام عظمای ولایت و مشارکت علمی ارزش مدار در عرصه های علمی،فرهنگی و اقتصادی می‌داند.

بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان رضوی.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.